نمایش فایل(پاورپوینت آماده تونل توحید)

نـوع فایـل : PowerPoint تعداد صفحات : 27 عناوین مطالب مقدمه مشخصات تونل توحید شرایط کلی قرارداد اطلاعات قراردادی پروژه شرح کلی پروژه بخشهای مختلف پروژه مزایای احداث تونل توحید طراحی و ساخت مشخصات فنی پروژه افتتاح و بهرهبرداری تجهیزات و مشخصات مشکلات ...
نمایش فایل(پاورپوینت آماده تونل توحید)|50309607|rkz1903316|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده تونل توحید را مشاهده می نمایید.

نـوع فایـل: PowerPoint


تعداد صفحات : 27
عناوین مطالب


مقدمه


مشخصات تونل توحید


شرایط کلی قرارداد


اطلاعات قراردادی پروژه


شرح کلی پروژهبخش‌های مختلف پروژه
مزایای احداث تونل توحید
طراحی و ساخت
مشخصات فنی پروژه
افتتاح و بهره‌برداری
تجهیزات و مشخصات


مشکلات تونل توحید


منابعبخش هایی از متن


žتونل توحید از دو تونل کنار هم بطول ۲۱۳۶ متر تشکیل شده که هرکدام از تونل‌ها شامل ۳ باند رفت و برگشت بوده و به عنوان نخستین تونل شمال به جنوب تهران، بزرگراه چمران را به بزرگراه نواب صفوی پیوند می‌دهد. ساخت این تونل در رکوردی بی سابقه طی ۳۰ ماه به پایان رسید و بزرگترین تونل شهری ساخته شده در ایران می‌باشد.


ž بزرگ‌ترین تونل شهری ایران در شرایطی گشایش می‌یابد که با توجه به ترافیک سنگین و نیاز شدید بخشی از شهر به اتصال 2بزرگراه چمران و نواب صفوی، پروژه تونل توحید دارای 2رشته تونل مجاور هم )دو قلو ) و هر رشته دارای 3باند رفت و برگشت به طول 2136 متر است.


žاین در حالی است که اتصال این دو بزرگراه (از میدان توحید تا میدان جمهوری) تا سال 1377 بلاتکلیف بود، اما با توجه به حساسیت، ترافیک سنگین و نیاز شدید شهر به اتصال این دو بزرگراه، شهرداری تهران در سال 1377 اقدام به انتخاب مشاور برای مطالعه و بررسی اتصال این دو بزرگراه کرد، در همین راستا در اواخر سال 1385 پیمانکار انتخاب و در 86/03/29 رسما عملیات اجرایی پروژه تونل توحید شروع شد.


žاین در حالی است که با احتساب و برنامه زمان‌بندی شده، پروژه باید در مدت 29 ماه از زمان عقد قرارداد اجرا، تکمیل و بهره‌برداری شود که همین مدت زمان تعیین شده برای انجام این پروژه بزرگ با این موقعیت مکانی و ویژگی‌های استثنایی، یک رکورد کم نظیر در جهان برای کشور است. از ویژگی‌های خاص، مهم و منحصر به فرد این پروژه، باید به تلاقی تونل با خط 2و4 مترو اشاره کرد.


žاین در شرایطی است که در روند حفاری، تونل توحید گاهی با ناپایداری خاک به‌ویژه در شمال شفت میدان توحید مواجه شده است که این امر کندی عملیات اجرا را در برداشته و همچنین در طول مسیر حفاری به معارضانی از جمله لوله‌های آب شرب، تاسیسات شهری، رشته‌های متعدد قنات، کانال‌های فاضلاب و غیره برخورد کرده که با تمهیدات لازم و دقت، موانع را رفع و روند اجرا درحال پیشروی است.


بارش ۱۵ دقیقه ای، تونل توحید را به دریاچه تبدیل کرد


بارندگی در تهران هرچند به گفته مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی تهران بدون خسارت بود اما گویا در این بین تونل توحید از این قاعده مستثنی بود، به طوریکه همزمان با بارش باران حدود نیم متر آب در تونل توحید جمع شده بود و رانندگان به سختی تردد می کردند و در برخی ساعات ترافیک تونل توحید به دلیل آبگرفتگی بیداد می کرد.


پیش ازهم تونل توحید در زمان بارندگی ها با این مشکلات مواجه می شد اما در مقابل اعتراض اعضای شورای شهر تهران مبنی بر وجود مشکلات فنی از جمله نبود زهکش های لازم برای جمع اوری آبهای سطحی در این تونل مسئولان شهری قول داده بودند که برای این مشکلات فکری کنند.


تونل توحید اگرچه در تسهیل تردد خودروها موفق بوده است اما عدم دقت و شاید تعجیل در تحویل در ساخت آن موجب شده است تا مشکلات فنی بر موفق آمیز بودن آن...

مطالب دیگر:
📝مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر قواعد برنامه سازی خلاق در رادیو و شناسایی اجزا و خصوصیات آن📝تاریخچه سازمان یادگیرنده و بررسی اصول و راهبردها و نحوه اجرای آن در مدارس📝توابع، عقود احسانی و عقود احتمالی در رفع ابهام در مورد معامله📝رویکردهای انتخاب مخاطب در رادیو با تاکید بر خلاقیت در ساخت برنامه های آن📝ساختمان،فرمول،انواع،پیدایش و خواص زئولیت📝بررسی ساختار شیمیایی زئولیت های طبیعی و مزایای استفاده از آنها به عنوان اصلاح کننده خاک های کشاورزی📝تاریخچه،خواص،مزایا و معایب زئولیت📝حاصلخیزی خاک با زئولیت📝طبقه بندی زئولیتها و فرآیند تولید آنها📝مشخصات عمومی و کلی انواع زئولیت با بررسی کاربردهای مختلف آنها📝پروپوزال ارزیابی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان📝پرسشنامه ارزیابی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان📝مبانی نظری ارزیابی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان📝ارزیابی ارتباط مدیریت دانش و سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش از نگاه دبیران دوره دبیرستان📝خالص سازی (تخلیص) DNA از سلولهای زنده📝موتور احتراق داخلی📝آنالیز کارخانه مقیاس کوچک جفت شده اکسایشی با فرایند متان📝مدلسازی تغییرپذیری مکانی و زمانی از آلودگی هوا مربوط به ترافیک: مدلهای رگرسیون ساعتی مورد استفاده برای کربن سیاه📝کاربرد پلیمرهای مزوپور📝پروپوزال ارزیابی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در دانشگاه📝پرسشنامه ارزیابی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در دانشگاه📝مبانی نظری ارزیابی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در دانشگاه📝ارزیابی نگرش دانشجویان بومی در برابر غیر بومی ها و اثرات آن بر میزان اعتماد اجتماعی در دانشگاه آزاد📝شرط ضمان در عقود اذنی📝آثار شرط ضمان در عقود اذنی